PAPILLON MEDIA

Zwiększ zasięg postów na facebook

Zmiana algorytmu Facebooka, a co za nią idzie, spadający zasięg postów, spędzają sen z powiek niejednemu administratorowi. Oczywiście, najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na zwiększenie zasięgu jest skorzystanie z płatnej promocji.

Czy płatna promocja postów to jedyne rozwiązanie?

Otóż nie. Możemy obejść się bez tego. Więc, dlaczego tak często myślimy o płatnej reklamie?

Facebook już od jakiegoś czasu prowadzi różne działania mające na celu zachęcić administratorów do inwestowania w płatną reklamę. I z tego też powodu tnie zasięgi, szczególnie te organiczne, czyli bezpłatne. Logiczne jest więc to, że najprostszym sposobem na zwiększenie zasięgu jest płatna reklama.

Aby jednak uzyskać oczekiwany efekt, musimy mieć świetnie napisany content. A co jeśli nie mamy odpowiednich funduszy? Albo boimy się, że kampania będzie nie trafiona, a my stracimy tylko pieniądze? Możemy zwiększyć zasięg za pomocą kilku sprytnych metod.

Metody zwiększające zasięg postu

 1. Poznaj swoich fanów. Dowiedz się, jakie mają zainteresowania. Dzięki temu będziesz wiedział, jaki przekaz jest dla nich wartościowy.
 2. Sprawdź w jakich godzinach najczęściej przeglądają posty na Facebooku – dzięki temu będziesz wiedział, o której godzinie najlepiej opublikować post.
 3. Pisząc post, staraj się, aby był dłuższy niż 2-3 proste zdania. Najlepiej tak rozbudować swoją wypowiedź, aby otrzymać “call to action” pt. “zobacz więcej”. Tylko nie przesadź też w drugą stronę. Jeśli zaczniesz się rozwodzić nad daną kwestią w nudny sposób, fani nie dotrwają nawet do połowy wpisu.
 4. Postaw ma dobre zdjęcia i grafiki – unikaj postów tylko tekstowych. Żyjemy przecież w kulturze obrazkowej – odbiorca najpierw zerknie na fotografię, jeśli ta go zainteresuje to prawdopodobnie przeczyta wpis.
 5. Nie zamęczaj swoich fanów – publikuj tylko wtedy, gdy rzeczywiście masz coś ważnego i wartościowego do przekazania. To z pewnością przykuje uwagę twoich fanów.
 6. Bądź zawsze na bieżąco, zwłaszcza w swojej branży, służ fachową poradą.
 7. Wejdź w interakcję z fanami – pytaj, proś o opinię. Pamiętaj jednak, aby robić to z wyczuciem.
 8. Odpowiadaj na pytania w komentarzach – to pozwoli zmniejszyć dystans między tobą, a odbiorcami.
 9. “Wpuść” czasem odrobinę luzu na swój fanpage. Możesz pokusić się o zamieszczenie zabawnego filmiku, obrazka, czy linku.
 10. Staraj się urozmaicać swoje posty za pomocą emoji. Nie przesadź tylko z ich ilością.
 11. Nagrywaj i publikuj filmiki – treści wideo mają zdecydowanie największy zasięg. Nawet jeśli nie mamy gotowego filmu, możemy go stworzyć, np. z kilku zdjęć. Ogromne znaczenie mają też transmisje “live”.
 12. Organizuj terminowe promocje dla swoich fanów – to zdecydowany ukłon w ich stronę, a także informacja, że warto śledzić i angażować się w treści, które publikujesz.

Jestem pewna, że skorzystanie z powyższych działań, pomoże Ci rozwijać Twój fanpage.

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Może Cię również zainteresować

Częstochowa

Zwiększ zasięg postów na facebook

Zmiana algorytmu Facebooka, a co za nią idzie, spadający zasięg postów, spędzają sen z powiek niejednemu administratorowi. Oczywiście, najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na zwiększenie

Częstochowa

Messenger i jego możliwości marketingowe

Kontakt z klientami za pośrednictwem… Messengera Facebookowy komunikator – Messenger – podbił nasze serca. W znaczący sposób wyparł nawet wiadomości smsowe. Z jego usług coraz

small_c_popup.png

Porozmawiajmy

Chcesz, abyśmy się odezwali i przedstawili ofertę współpracy?