Zwiększ zasięg postów na facebook

Zmiana algorytmu Facebooka, a co za nią idzie, spadający zasięg postów, spędzają sen z powiek niejednemu administratorowi. Oczywiście, najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na zwiększenie zasięgu jest skorzystanie z płatnej promocji.

Czy płatna promocja postów to jedyne rozwiązanie?

Otóż nie. Możemy obejść się bez tego. Więc, dlaczego tak często myślimy o płatnej reklamie?

Facebook już od jakiegoś czasu prowadzi różne działania mające na celu zachęcić administratorów do inwestowania w płatną reklamę. I z tego też powodu tnie zasięgi, szczególnie te organiczne, czyli bezpłatne. Logiczne jest więc to, że najprostszym sposobem na zwiększenie zasięgu jest płatna reklama.

Aby jednak uzyskać oczekiwany efekt, musimy mieć świetnie napisany content. A co jeśli nie mamy odpowiednich funduszy? Albo boimy się, że kampania będzie nie trafiona, a my stracimy tylko pieniądze? Możemy zwiększyć zasięg za pomocą kilku sprytnych metod.

Metody zwiększające zasięg postu

 1. Poznaj swoich fanów. Dowiedz się, jakie mają zainteresowania. Dzięki temu będziesz wiedział, jaki przekaz jest dla nich wartościowy.
 2. Sprawdź w jakich godzinach najczęściej przeglądają posty na Facebooku – dzięki temu będziesz wiedział, o której godzinie najlepiej opublikować post.
 3. Pisząc post, staraj się, aby był dłuższy niż 2-3 proste zdania. Najlepiej tak rozbudować swoją wypowiedź, aby otrzymać “call to action” pt. “zobacz więcej”. Tylko nie przesadź też w drugą stronę. Jeśli zaczniesz się rozwodzić nad daną kwestią w nudny sposób, fani nie dotrwają nawet do połowy wpisu.
 4. Postaw ma dobre zdjęcia i grafiki – unikaj postów tylko tekstowych. Żyjemy przecież w kulturze obrazkowej – odbiorca najpierw zerknie na fotografię, jeśli ta go zainteresuje to prawdopodobnie przeczyta wpis.
 5. Nie zamęczaj swoich fanów – publikuj tylko wtedy, gdy rzeczywiście masz coś ważnego i wartościowego do przekazania. To z pewnością przykuje uwagę twoich fanów.
 6. Bądź zawsze na bieżąco, zwłaszcza w swojej branży, służ fachową poradą.
 7. Wejdź w interakcję z fanami – pytaj, proś o opinię. Pamiętaj jednak, aby robić to z wyczuciem.
 8. Odpowiadaj na pytania w komentarzach – to pozwoli zmniejszyć dystans między tobą, a odbiorcami.
 9. “Wpuść” czasem odrobinę luzu na swój fanpage. Możesz pokusić się o zamieszczenie zabawnego filmiku, obrazka, czy linku.
 10. Staraj się urozmaicać swoje posty za pomocą emoji. Nie przesadź tylko z ich ilością.
 11. Nagrywaj i publikuj filmiki – treści wideo mają zdecydowanie największy zasięg. Nawet jeśli nie mamy gotowego filmu, możemy go stworzyć, np. z kilku zdjęć. Ogromne znaczenie mają też transmisje “live”.
 12. Organizuj terminowe promocje dla swoich fanów – to zdecydowany ukłon w ich stronę, a także informacja, że warto śledzić i angażować się w treści, które publikujesz.

Jestem pewna, że skorzystanie z powyższych działań, pomoże Ci rozwijać Twój fanpage.

Udostępnij

Zapisz się do naszego Newslettera

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na kontakt. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj: Polityka prywatności, przetwarzania danych osobowych i plików cookies.

Może Cię również zainteresować

Uncategorized

Sztuczna inteligencja (AI) przy tworzeniu stron internetowych

W dzisiejszym dynamicznym świecie internetu, posiadanie atrakcyjnej i funkcjonalnej strony internetowej jest kluczowe dla sukcesu zarówno firm, jak i indywidualnych przedsiębiorców. Jednym z najnowszych trendów

Uncategorized

Strona internetowa – jak stworzyć ją na WordPress

W dzisiejszym digitalnym świecie strona internetowa stało się niezbędne. WordPress jest jedną z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych. Jest to łatwe w użyciu narzędzie,

Częstochowa

SEO: doskonalenie treści na stronie

Treści na twojej stronie powinny spełniać oczekiwania osoby wyszukującej. Jeśli nie będą nieść za sobą merytorycznego przekazu, twoja strona będzie nieatrakcyjna dla wyszukiwarek. Bez względu

small_c_popup

Porozmawiajmy

Chcesz, abyśmy się odezwali i przedstawili ofertę współpracy?