Zwiększ zasięg postów na facebook

Zwiększ zasięg postów

Zmiana algorytmu Facebooka, a co za nią idzie, spadający zasięg postów, spędzają sen z powiek niejednemu administratorowi. Oczywiście, najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na zwiększenie zasięgu jest skorzystanie z płatnej promocji. Możemy jednak obejść się i bez tego.

Facebook już od jakiegoś czasu prowadzi różne działania mające na celu zachęcić administratorów do… inwestowania w płatną reklamę. I z tego też powodu tnie zasięgi, szczególnie te organiczne, czyli bezpłatne. Logiczne jest więc to, że najprostszym sposobem na zwiększenie zasięgu jest… płatna reklama. Aby jednak uzyskać oczekiwany efekt musimy mieć świetny content. A co jeśli nie mamy odpowiednich funduszy? Albo boimy się, że kampania będzie nie trafiona, a my stracimy tylko pieniądze?
Możemy zwiększyć zasięg za pomocą kilku sprytnych metod.
1) Poznaj swoich fanów. Dowiedz się, jakie mają zainteresowania. Dzięki temu będziesz wiedział, jaki przekaz jest dla nich wartościowy.
2) Sprawdź w jakich godzinach najczęściej “siedzą” na Facebooku – dzięki temu będziesz wiedział, o której godzinie najlepiej opublikować post.
3) Pisząc post, staraj się, aby był dłuższy niż 2-3 proste zdania. Najlepiej tak rozbudować swoją wypowiedź, aby otrzymać “call to action” pt. “zobacz więcej”. Tylko nie przesadź też w drugą stronę. Jeśli zaczniesz się rozwodzić nad daną kwestią w nudny sposób, fani nie dotrwają nawet do połowy wpisu.
4) Postaw ma dobre zdjęcia i grafiki – unikaj postów tylko tekstowych. Żyjemy przecież w kulturze obrazkowej – odbiorca najpierw zerknie na fotografię, jeśli ta go zainteresuje to prawdopodobnie przeczyta wpis.
5) Nie zamęczaj swoich fanów – publikuj tylko wtedy, gdy rzeczywiście masz coś ważnego i wartościowego do przekazania. To z pewnością przykuje uwagę twoich fanów.
6) Bądź zawsze na bieżąco, zwłaszcza w swojej branży, służ fachową poradą.
7) Wejdź w interakcję z fanami – pytaj, proś o opinię. Pamiętaj jednak, aby robić to z wyczuciem.
8) Odpowiadaj na pytania w komentarzach – to pozwoli zmniejszyć dystans między tobą, a odbiorcami.
9) “Wpuść” czasem odrobinę luzu na swój fanpage. Możesz pokusić się o zamieszczenie zabawnego filmiku, obrazka, czy linku.
10) Staraj się urozmaicać swoje posty za pomocą emoji. Nie przesadź tylko z ich ilością.
11) Nagrywaj i publikuj filmiki – treści wideo mają zdecydowanie największy zasięg. Nawet jeśli nie mamy gotowego filmu, możemy go stworzyć, np. z kilku zdjęć. Ogromne znaczenie mają też transmisje “live”.
12) Organizuj terminowe promocje dla swoich fanów – to zdecydowany ukłon w ich stronę, a także informacja, że warto śledzić i angażować się w treści, które publikujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *