Różnica między Landing Page a One Page

Landing page i one page – co to jest i czym się charakteryzują. Landing Page i One Page to dwa różne typy witryn internetowych, których odróżnienie bywa problematyczne. Chociaż służą do zupełnie innych rzeczy, wciąż są mylone. Obydwa typy stron internetowych rozróżnia cel ich działania, to w jaki sposób docierają do klientów oraz jakie treści i funkcje oferują. Mają  zastosowanie do różnych akcji. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez marketerów w przypadku Landing Page jest przekształcenie ich w witrynę One Page – nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Więc co to jest i co je charakteryzuje?

 

Landing Page

Landing Page (z ang. strona lądowania/strona docelowa) to typ witryny internetowej, który ma realizować konkretną akcję, określony cel – sprzedaż konkretnego produktu, albo strona z formularzem (pozyskanie danych). Jeśli klient wejdzie na Landing Page, powinien być jasno poinformowany jaki jest jego cel, że wypełnienie tego formularza doprowadzi go do kontaktu z ofertodawcą. Strona docelowa to miejsce, w którym ma znaleźć się klient po kliknięciu w reklamę np. w AdWords. Landing Page to strona, która dąży do realizacji określonego celu. Jest kierowana dla branż, które stawiają na reklamę internetową. Strona docelowa przeważnie zawiera krótki i zwięzły tekst perswazyjny. Warto dodać, że po przekierowaniu do strony docelowej, klient nie będzie miał przed sobą całej oferty firmy tylko ten konkretny produkt, usługę, promocje lub formularz kontaktowy. Więc, jeśli naszym celem jest reklama konkretnego produktu, to landing należy nakierować tylko na niego.

One Page

Strona One Page (z ang. strona pojedyncza) jest to witryna, która składa się z jednej strony, wszystkie funkcję są skumulowane na stronie głównej, nie posiada podstron. Jej cechą charakterystyczną jest funkcja informacyjna w przeciwieństwie do strony lądowania. Jest to pewnego rodzaju wirtualna “wizytówka” firmy. Strona typu One Page nie sprawdzi się w każdym przypadku dedykowana jest dla branży, które potrzebują strony internetowej, która będzie zawierać najważniejsze informacje o firmie, usługach lub konkretnym produkcie (wtedy możliwe będzie ją zastosować jako Landing Page). W przypadku One Page prowadzenie sklepu internetowego nie będzie skuteczne ani możliwe, w takim przypadku będzie potrzebna bardziej rozbudowana witryna internetowa.

Więc co je różni?

Podsumowując, One Page przedstawia informacje na temat firmy, usługi, produktu – w przestrzeni strony głównej, która nie zawiera podstron. Landing Page, czyli strona docelowa koncentruje się na osiągnięciu jednego celu i skutecznym zbieraniu leadów (danych kontaktowych klientów odwiedzających stronę). Różni je przede wszystkim ich rola, to do czego służą.

 

Udostępnij

Zapisz się do naszego Newslettera

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na kontakt. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj: Polityka prywatności, przetwarzania danych osobowych i plików cookies.

Może Cię również zainteresować

Uncategorized

Sztuczna inteligencja (AI) przy tworzeniu stron internetowych

W dzisiejszym dynamicznym świecie internetu, posiadanie atrakcyjnej i funkcjonalnej strony internetowej jest kluczowe dla sukcesu zarówno firm, jak i indywidualnych przedsiębiorców. Jednym z najnowszych trendów

Uncategorized

Strona internetowa – jak stworzyć ją na WordPress

W dzisiejszym digitalnym świecie strona internetowa stało się niezbędne. WordPress jest jedną z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych. Jest to łatwe w użyciu narzędzie,

Częstochowa

SEO: doskonalenie treści na stronie

Treści na twojej stronie powinny spełniać oczekiwania osoby wyszukującej. Jeśli nie będą nieść za sobą merytorycznego przekazu, twoja strona będzie nieatrakcyjna dla wyszukiwarek. Bez względu

small_c_popup

Porozmawiajmy

Chcesz, abyśmy się odezwali i przedstawili ofertę współpracy?